Cake

Bit­ter­koek­jes­tul­band met cho­co­la­de

Nodig
  • 250 g bitterkoekjes
  • 175 ml amaretto
  • 200 g pure chocolade 72%
  • 250 g ongezouten roomboter
  • 250 g witte basterdsuiker
  • 5 middelgrote eieren
  • 250 g zelfrijzend bakmeel
  • 2 el poedersuiker om te bestuiven
Keukenapparatuur
  • Keukenmachine of blender
  • Tulbandvorm van 24 centimeter doorsnede
Bereiden
  1. Verwarm de oven voor op 175 °C. Vet de tulbandvorm in en bestuif met bloem of gebruik bakspray, dan hoef je niet meer met bloem te bestuiven.
  2. Doe de bitterkoekjes in een kom en besprenkel met de amaretto. Laat 10 minuten staan. Breek ondertussen de chocolade in stukjes en doe in de keukenmachine. Voeg de bitterkoekjes met amaretto toe en maal 10 seconden.
  3. Doe de boter met de suiker in een kom en klop met een mixer in 5 minuten tot een luchtig mengsel. Voeg 1 voor 1 de eieren toe. Voeg pas een volgend ei toe als het vorige helemaal door het beslag is geklopt.
  4. Zeef het bakmeel boven het beslag en spatel luchtig erdoor. Meng het bitterkoekjesmengsel snel maar voorzichtig erdoor.
  5. Schep het beslag in de tulbandvorm en dek deze losjes af met aluminiumfolie. Bak de tulband in het midden van de oven in ca. 1 uur bruin en gaar. Verwijder de folie na 30 minuten Controleer na 50 minuten op gaarheid met de satéprikker. Als de prikker er schoon uit komt, is de cake gaar.
  6. Laat de tulband 10 minuten afkoelen in de vorm. Zet een bord of platte schaal omgekeerd op de tulband en keer om, zodat de cake uit de vorm komt. Laat in 1 uur en 30 min. volledig afkoelen. Bestrooi voor het serveren met de poedersuiker.

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Misschien vind je dit ook leuk